نقشه‌ برداری چیست؟

نقشه برداری از نخستین گام‌ها برای اجرای یک پروژه ساخت و ساز یا یک پروژه بازسای و نوسازی است. نقشه بردرای به معنای ترسیم‌ایده‌های مختلف معماری و مهندسی برای ساخت یک بنا است که از جزئیات مختلفی تشکلیل شده است.

نقشه‌ برداری چیست؟

علم نقشه برداری از زمان‌های باستان موجود بوده و بسیاری از بنا‌های تاریخی و باستانی بزرگ براساس نقشه برداری بنا نهاده شده‌اند. امروزه نقشه برداری علاوه بر سبک سنتی و دستی با نرم‌افزار‌های بسیار پیشرفته دو بعدی و سه بعدی رسم می‌شود و براساس نقشه پروژه را کاملاً شبیه‌سازی می‌شود.

انواع نقشه ساختمانی

یک ساختمان از ابتدا تا آخر فرایند ساخت و ساز شامل نقشه‌های گوناگون و متفاوتی است که بر اساس آن یک پروژه را بنیاد می‌نهند. مهمترین نقشه‌هایی که در ساخت یک ساختمان نقش دارند عبارت‌اند از:

هر کدام یک از نقشه‌های بالا حاوی جزئیات ریز و دقیقی هستند که برای اجرای یک پروژه به صورت استاندارد به آن‌ها نیاز داریم. یک پروژه زمانی موفق خواهد شد که نقشه‌های آن به صورت دقیق و استاندارد طراحی و رسم شده باشند. یک نقشه خوب خشت اول یک بنا یا یک سازه به حساب می آید.

نقشه کشی با تیم عمرانی بهزاد

تیم عمرانی بهزاد متشکل از متخصصینی با تجربه فراوان در زمینه نقشه کشی ساختمانی است که انواع مختلفی از نقشه‌های ساختمانی و عمرانی را متناسب با نیاز پروژه رسم می‌کنند. تیم ما از بهترین تکنولوژی‌ها و نرم‌افزار‌های روز دنیا برای این کار استفاده می‌کند و بر اساس نقشه‌های در دسترس پروژه را به بهترین شکل ممکن برای شما شبیه‌سازی می‌کنند.

نقشه برداری با تیم بهزاد

به علت اهمیت بالای نقشه کشی و تأثیر آن در فرایند ساخت و ساز، لازم است که برای پروژه‌ها از بهترین و استاندارد‌ترین نقشه‌ها استفاده کنیم. تیم عمرانی بهزاد در این راستا نیاز‌های شما را رفع می‌کند و بهترین و‌ایده‌آل‌ترین نقشه کشی‌ها را برای شما انجام می‌دهد.