نقشه سازه چیست؟

نقشه سازه‌ای یک طرح ساختاری با جزئیات ریاضی است که نحوه ساخت یک ساختمان یا سازه را توصیف می‌کند. نقشه‌های سازه‌ای تنها در صورتی مشروعیت دارند که توسط مهندس حرفه‌ای دارای مجوز تهیه، مهر و امضا شوند.

نقشه سازه چیست؟

این نقشه شامل مجموعه‌ای کامل از نقشه‌ها معمولاً شامل پلان‌های مفصل طبقه، ارتفاعات بیرونی، نمای جلوی مسکونی، طرح‌های زیر بنایی و زیرزمین، مقاطع خانه و جزئیات، پشتیبان‌های سازه‌ای کف و طرح‌های کف و سقف است.

نقشه سازه حاوی چه چیزی است؟

نقشه‌های سازه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  • نقشه واقعی پروژه ساختمان (دستی یا نرم افزاری)
  • جزئیات و دستورالعمل‌های ساختاری: این می‌تواند شامل اندازه اعضا، مواد تعیین شده و انواع اتصالات باشد. توجه: این جزئیات ممکن است درست روی نقشه چاپ شده یا در یک فرم ضمیمه درج شود. سطح جزئیات پروژه به پروژه متفاوت است.
  • امضا و مهر مهندس حرفه‌ای مجاز

به خاطر داشته باشید، این نوع نقشه دقیقاً برای نیاز‌های مهندسی است. جزئیات معماری در این نقشه گنجانده نمیشود و بیشتر توسط مهندسین عمران آماده میشوند.

ترسیم نقشه ساز ه با تیم بهزاد

طراحی نقشه‌سازی باید توسط مهندسین متخصص و کاربلد و با استفاده از ابزار‌های و تکنولوژی‌های موجود رسم شود. تیم ساخت و ساز و بازسازی و نوسازی بهزاد متشکل از بهترین متخصصین این حوزه است و نقشه‌های سازه باکیفیت و استانداردی ارائه می‌دهند.

طراحی نقشه ساز ه با تیم بهزاد

افرادی که در تیم ما هستند متشکل از بهترین طراحان و نقشه کش‌های ماهر در زمینه سازه هستند و از بروزترین تکنولوژی‌ها و نرم‌افزار‌ها برای رسم، آنالیز و طراحی این نقشه‌ها استفاده می‌کنند.

اگر سازه ساختمان برای شما مهم است و دوست دارید بنایی که می‌سازید مطابق با استاندارد‌های جهانی باشد، حتماً باید نقشه‌های آن اعم از نقشه فونداسیون، نقشه های‌ سازه و… آن به صورت اصولی و درست طراحی و رسم شوند. تیم بهزاد این کار را برای شما به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد.