نوسازی و بازسازی ساختمان‌ های لاکچری، لوکس و مراحل انجام آن +مشاوره رایگان

نوسازی و بازسازی ساختمان های لاکچری و لوکس نیازمند یک تیم اجرایی اصولی با رعایت استانداردهای جهانی برای بازسازی است. ساختمان‌ های لاکچری و لوکس به دلیل خاص بودن آن‌ها باید به شیوه‌های صحیح و اصولی‌تری بازسازی شوند تا یک پروژه موفق از آب دربیاید.

در نوسازی و بازسازی ساختمان‌های لاکچری به چه چیزی دقت کنیم؟

نوسازی و بازسازی ساختمان های لاکچری

عملاً در نوسازی و بازسازی ساختمان‌ های لاکچری توجه به استانداردهای جهانی، امنیت و دکوراسیون داخلی و خارجی اهمیت بسیار ویژه‌ای دارد. ازاین‌رو خیلی از کارفرمایانی که می‌خواهند خانه‌های لاکچری خود را بازسازی کنند آن را به یک تیم بسیار حرفه‌ای می‌سپارند تا کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. نکات زیر در نوسازی ساختمان‌های لوکس از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند که باید به آن‌ها دقت کنیم.

 • ایده پردازی و خلاقیت در نوسازی
 • امنیت در نوسازی
 • طراحی دکوراسیون داخلی
 • طراحی نمای خارجی
 • توجه به استانداردهای جهانی
 • استفاده از فنّاوری‌های روز در بازسازی
 • انتخاب یک تیم مناسب برای نوسازی

ایده پردازی و خلاقیت در نوسازی ساختمان‌های لاکچری

یکی از مهم‌ترین نکاتی که بازسازی و نوسازی ساختمان‌ های لوکس و مدرن باید به آن دقت کنیم و آن را به بهترین شکل ممکن اجرا کنیم، ایده پردازی در بازسازی است. از آنجاکه ایده پردازی از هنر و علم سرچشمه می‌گیرید، واگذاری پروژه به تیمی خلاق و آکادمیک یکی از ستون‌های اصلی نوسازی سازه‌ها و ساختمان‌ها است.

ایده پردازی در بازسازی به معنای عدم تقلید و پیاده‌سازی ایده‌های کاملاً یکتا و اصولی است به‌طوری‌که ایده‌ای که پیاده‌سازی می‌شود،  کاملاً خلاقانه و قابل‌قبول باشد. ایده‌ها در سطوح مختلفی ازجمله :

 • ایده پردازی در طراحی داخلی و خارجی
 • ایده پردازی در معماری
 • ایده پردازی در محوطه‌ سازی و نمای خارجی
 • و…

بدون ایده پردازی و پیاده‌سازی ایده‌های جدید در ساختمان، عملاً بازسازی و نوسازی ساختمان‌ های لاکچری و لوکس پروژه موفقی نخواهد بود و یک بازسازی و نوسازی معمولی به‌حساب می‌آید. بنابراین رعایت اصل ایده و خلاقیت خیلی حائز اهمیت است.

امنیت در نوسازی

بسیاری از ساختمان‌های لاکچری و لوکس از طراحی ایده آل و خلاقانه‌ای بهره‌مند هستند، اما اصول امنیتی در آن‌ها به‌خوبی رعایت نشده است. ازاین‌رو لازم است که در نوسازی و بازسازی ساختمان‌ های لاکچری به اصول امنیتی بسیار اهمیت داده شود. بنابراین امنیت یک سازه و ساختمان یکی از هدف‌های اصلی یک بنای استاندارد است.

رعایت نکردن این استانداردهای امنیتی طول عمر سازه و ساختمان را بسیار کاهش می‌دهد و عملاً فرسودگی و کهنه شدن ساختمان زود اتفاق میافتد. بنابراین اگر ساختمان از نمای زیبا و ایده آلی نیز بهره ببرد موقتی است و با گذر چند سال از عمر آن دچار فرسودگی می‌شود و جذابیت خود را نیز از دست می‌دهد.

طراحی دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی در نوسازی ساختمان لوکس

دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی ساختمان همیشه یکی از جنبه‌های پراهمیت ماجرا بوده است. بنابراین اگر ساختمان ما یک ساختمان لاکچری باشد، دوچندان موضوع اهمیت پیدا می‌کند. رعایت استانداردهای دکوراسیون داخلی و طراحی آن، باید به‌گونه‌ای باشد که به بهترین شکل ممکن باهمه اجزای سازه هم‌خوانی داشته باشد.

طراحی و همرنگی بخش‌های داخلی خانه با بخش‌های خارجی، انتخاب مبلمان، پرده، سقف و کف مناسب و… باید به‌گونه‌ای باشد که بیشترین تطابق را باهم داشته باشند و علاوه براین از بهترین وسایل و ابزارها در دکوراسیون استفاده شود. بنابراین طراحی و دکوراسیون داخلی ایده آل، یک اصل مهم در نوسازی و بازسازی ساختمان‌های لاکچری و لوکس است.

طراحی کلی و نمای خارجی

یکی دیگر از معیارهایی که در نوسازی و بازسازی ساختمان‌های لاکچری و لوکس باید به آن دقت کنیم، طراحی استاندارد نماهای خارجی و در کل شکل و استایل کلی ساختمان از نمای بیرون است. نمای بیرون باید به شکلی کاملاً لاکچری و ایده آل طراحی شود به‌گونه‌ای که بیشترین تطابق و سازگاری ازلحاظ رنگ، معماری و… تا با داخل ساختمان و همچنین محوطه آن داشته باشد.

معمولاً بیشتر مردم یک ساختمان لوکس را از ظاهر آن قضاوت می‌کنند، بنابراین برای اینکه ساختمان ما به بهترین شکل ممکن به نظر برسد باید به نمای ساختمان، در و پنجره‌ها، محوطه ساختمان و… نهایت توجه و اهمیت را داشته باشیم. خلاقیت و هنر در بخش خارجی ساختمان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

توجه به استانداردهای جهانی در نوسازی

اگر شما دارای یک ساختمان لوکس هستید و می‌خواهید آن را نوسازی کنید، یا اگر شما می‌خواهید یک ساختمان لوکس بسازید باید آن را مطابق با استانداردهای جهانی بسازید. این مسئله یک نکته مهم در نوسازی و بازسازی ساختمان‌های لاکچری است که باید به آن دقت زیادی شود. استانداردهایی که باید در یک عمل بازسازی مخصوص برای ساختمان‌های لاکچری باید انجام شود، عبارت‌اند از:

 • رعایت استاندارد امنیتی بازسازی
 • استخدام تیمی استاندارد باسابقه درخشان
 • نقشه‌کشی استاندارد
 • مواد و مصالح باکیفیت عالی
 • و…

منظور از استانداردسازی آن است که به همه جنبه‌های ساخت یک ساختمان باید دقت شود، یعنی تمام جنبه‌های کمی و کیفی ساختمان مطابق با استانداردهای لازم باشد.

استفاده از فنّاوری‌های روز در بازسازی و نوسازی ساختمان‌های لاکچری و لوکس

استفاده از فن آوری در نوسازی

اگر ساختمان شما به معنای واقعی لوکس و لاكچری است باید حتماً در آن از تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های پیشرفته استفاده‌شده باشد. دستگاه‌های تهویه پیشرفته، سیم‌کشی ولوله کشی، سیستم آسانسور و برق، امکانات رفاهی و… ازجمله مهم‌ترین مواردی هستند که باید با فنّاوری‌های پیشرفته و مدرن در یک ساختمان لوکس عجین شده باشند.

انتخاب یک تیم مناسب برای نوسازی

یکی از مهم‌ترین ارکان نوسازی و بازسازی ساختمان‌های لوکس و پیشرفته ، رسیدن آن به همه استانداردهای جهانی یک ساختمان است. چنین امری فقط و فقط با داشتن تیمی منسجم و فوق پیشرفته امکان‌پذیر است، حتی اگر شما بروزترین ابزارها و مصالح را استفاده کنید، اگر به‌درستی از آن‌ها استفاده نکنید، ساختمان شما هرگز به چنین سطح نمی‌رسد.

بنابراین اگر هدف شما نوسازی بهترین شکل ممکن است، قبل از هر کاری یک تیم ایده آل برای این کار انتخاب کنید. تیمی که علاوه بر سابقه درخشان از سواد آکادمیک کافی نیز برخوردار باشد.

تیم بازسازی و نوسازی بهزاد، باسابقه چندین سال درزمینهٔ ساخت‌وساز و بازسازی و نوسازی ساختمان، یک تیم کاملاً حرفه‌ای در این زمینه است که پروژه‌های شما را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهد. بنابراین شما با خیال راحت می‌توانید کار خود را به تیم ما بسپارید تا با استفاده از بروزترین تکنولوژی‌ها و ابزارها به همراه یک نیروی انسانی کاملاً متخصص و حرفه‌ای پروژه را در مناسب‌ترین زمان ممکن به شما تحویل دهیم.

نتیجه گیری

اصولاً نوسازی و بازسازی یک ساختمان لاکچری و لوکس نیازمند این است که در انتخاب‌های نیروی انسانی، ابزار، مصالح و… خود دقت بسیار بالایی به خرج بدهیم. در بازسازی چنین ساختمان‌هایی رساندن سازه به سطح استاندارد و قابل‌قبول از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. مخصوص اگر ساختمان یک مکان عمومی یا یک شرکت باشد.

سعی کنیم که در نوسازی ساختمان‌های لاکچری نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی را به بهترین شکل ممکن بازسازی کنیم طوری که بیشترین تطابق را باهم داشته باشند. همچنین رعایت اصل ایده پردازی و خلاقیت در معماری و نمای داخلی و خارجی یک اصل مهم در عمل بازسازی ساختمان است که باید به آن پایبند باشیم و آن را در پروژه خود به کار ببریم.

اگر دوست دارید ساختمان شـما به بهترین شکل ممکن بازسازی شود و یک پروژه کاملاً موفق داشته باشید، آن را به تیم عمرانی بهزاد بسپارید و با خیالی آسوده و آرامش خاطر پروژه را به بهترین شکل ممکن تحویل بگیرید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها