بازسازی و نوسازی منزل

بازسازی و نوسازی منزل با کمترین هزینه ممکن + {0 تا 100مراحل آن}

بازسازی و نوسازی منزل یکی از اقدامات فراگیر و جالب این روزهاست که در میان مردم رواج پیدا کرده و به یک بیزینس پول ساز نیز تبدیل شده است. دلایل زیادی در نوسازی منزل تاثیر می گذارد که از مهم ترین آن ها می توان به نیاز خانواده و داشتن تنوع در محیط اشاره کرد؛ البته گاهی ممکن است سن و عمر بنا از حد متعادل آن گذشته باشد و عدم رسیدگی به برخی مکان های آن سبب ایجاد خرابی شود که در این حالت نیاز به بازسازی خواهد داشت.

یکی از مهم ترین نکات در زمینه بازسازی منزل توجه به بافت بنا است. گاهی برخی از افراد بدون توجه به بافت بنا و استحکام آن دست به تغیراتی می زنند که صدمات جدی به مکان وارد می نماید؛ همین امر موجب شد تا پیشنهاد کنیم که برای بازسازی و نوسازی حتما به دفاتر و گروه های تخصصی مراجعه فرمایید، در ادامه نکات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

بازسازی و نوسازی منزل

بازسازی و نوسازی منزل به چه صورت می باشد؟

این مقوله که هم داخل و هم خارج خانه را در بر می گیرد می تواند تنوع زیادی را ایجاد کند که البته تاثیر مستقیمی بر هزینه نهایی نیز خواهد داشت، البته دقت داشته باشید که بر اساس هزینه ها می توانید تنها بخش داخلی منزل را نوسازی و هیچ تغییری در بخش بیرونی اعمال نکنید. توجه داشته باشید که گاهی به دلایل خاص مانند بلایای طبیعی همچون سیل یا زلزله افراد به اجبار دست به بازسازی منزل می زنند، اما گاهی ممکن است تنوع طلبی صاحب خانه دلیل نوسازی شود که این دو مقوله کاملا جدا از هم می باشند.

بازسازی و نوسازی منزل

مراحل بازسازی و نوسازی منزل به چه صورت است؟

بدون شک یکی از مهم ترین نکات در زمان بازسازی یا نوسازی خانه رعایت ترتیب و مراحل انجام کار است. اولین گام انتخاب سبک مورد نظر خواهد بود که به عنوان پایه کار روی آن حساب می شود، در واقع انتخاب سبک بازسازی می تواند در دیگر انتخاب های شما تاثیر مستقیم داشته باشد. مرحله بعدی به رنگ ها اختصاص داده می شود، تاثیر رنگ ها در نوسازی منزل زیاد است و می تواند تغییرات زیادی را ایجاد نماید، لازم به ذکر است که انتخاب رنگ زیر مجموعه سبک انتخابی شما خواهد بود.

کاغذ دیواری و پوشش کف منزل از دیگر زیر مجموعه های سبک بازسازی خواهد بود که در مرحله سوم قرار دارد و انتخاب درست آن ها تاثیر زیادی در تغییرات منزل خواهد داشت. برای اینکه تغییرات به وضوح مشخص باشد باید فکری به حال نورپردازی داخلی شود که در این حالت انتخاب نوع نورپردازی در مرحله بعد قرار می گیرد. در مرحله پنجم باید به سراغ اولویت بندی بخش های مختلف خانه رفت تا بر اساس آن بتوان به ترتیب قسمت های متفاوت خانه را تغییر داد.

بازسازی و نوسازی منزل

سبک بازسازی و نوسازی منزل

همانطور که عنوان شد، انتخاب سبک نوسازی، گام اول در بازسازی منزل به حساب می آید و به نحوی نقش سازنده ای در انتخابات بعدی خواهد داشت. یکی از مهم ترین مواردی که می تواند در انتخاب سبک نوسازی تاثیر مستقیم داشته باشد، ظاهر و نقشه منزل است که امکان اجرای سبک مورد نظر را به شما می دهد.

برخی افراد برای خانه های کوچک و جمع و جور سبک سنتی را انتخاب می کنند که می تواند گزینه ایده آلی باشد. سبک های مدرن و کلاسیک نیز از دیگر گزینه ها هستند که سبب ایجاد فضای دل انگیز خواهند شد، البته پیشنهاد می کنیم از سبک تلفیقی چشم پوشی نکنید که می تواند دنیایی از تغییرات را در اختیار شما قرار دهد.

بازسازی و نوسازی منزل

تاثیر رنگ ها در نوسازی منزل

یکی از مواردی که به تنهایی می تواند تغییرات چشم گیری در دکوراسیون داخلی و خارجی منزل ایفا نماید، رنگ ها هستند. در واقع رنگ ها شرایطی را فراهم می کنند که فضای داخلی با خطای دید مواجه شود و بزرگ یا کوچک تر از حد معمول به نظر برسد؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در انتخاب رنگ در زمان بازسازی دقت زیادی داشته باشید.

همانطور که پیشتر عنوان شد، انتخاب رنگ تحت تاثیر انتخاب سبک خواهد بود از این رو معماران و کارفرمایان با توجه به سلیقه مشتریان بهترین رنگ را انتخاب می نمایند. رنگ سفید از گذشته های خیلی دور با ما همراه بوده و دلیل آن انتشار نور به دیگر قسمت های خانه است اما معماری نوین تغییرات را تنها در رنگ سفید نمی بیند و در سال های اخیر شاهد ورود رنگ های دیگری مانند آبی، صورتی، سبز و… به دکوراسیون منازل بوده ایم.

بازسازی و نوسازی منزل

انتخاب کاغذ دیواری و پوشش کف منزل

گاهی ممکن است تغییرات در بازسازی و نوسازی منزل منجر به ساخت و سازهای داخلی شود که بر اساس آن اندازه برخی بخش ها تغییر می کند. مثلا ممکن است یک دیوار تبدیل به ستون یا به طور کلی از میان برداشته شود. اما گاهی ترکیب اصل خانه با تغییر خاصی مواجه نخواهد شد و تنها ظاهر دیوارهای تک رنگ با استفاده از کاغذ دیواری های زیبا مزین می شوند.

این گزینه نیز زیر مجموعه سبک انتخابی شما خواهد بود. تنوع کاغذ دیواری و کف پوش خانه سبب شده که بتوان بر اساس سلیقه و سبک مورد نظر، نمونه ی خاصی را انتخاب نمایید. در سال های اخیر مدل های خاصی به بازار ارائه شده که شامل پنل های متفاوت با طرح های خاص هستند، پنل هایی که شامل پوستر و دکوراتیوهای سه بعدی، ترکیب سنگ و شیشه، تایل آلومینیومی و… می باشند.

تاثیرات نور پردازی در بازسازی منزل

بدون شک یکی از مهم ترین مواردی که افراد در زمان ساخت و ساز، بازسازی و نوسازی منزل به آن توجه می کنند، نور و روشنایی فضای داخلی است. برخی خانه ها به دلیل معماری غلط در طول روز چندان روشن نیستند و این امر سبب می شود که جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی چندان به چشم نیاید. به کارگیری روش هایی برای نور پردازی بیشتر می تواند فضای باز و دل انگیزی را در اختیار شما قرار دهد. در صورت امکان جای یک پنجره را باز کنید اما اکر این امکان فراهم نبود می توانید برای نور پردازی طبیعی از آیینه ها و قدرت بازتاب نور آن ها کمک بگیرید.

بازسازی و نوسازی منزل

اولویت بندی قسمت های متفاوت برای نوسازی

پس از اینکه تمامی مراحل انتخاب سبک، رنگ، دیوار پوش و نور پردازی به پایان رسید باید کار خود را آغاز کنید، اما از کجا؟ بدون شک قسمت پذیرایی به مرحله آخر اختصاص دارد. پس از اتاق ها و آشپزخانه کار خود را آغاز نمایید.

اتاق خواب

برای اتاق خواب از رنگ های آبی، یاسی، سبز ساجی، سفید، کرم و این تناژهای رنگی استفاده کنید که حس آرامش و امنیت را به همراه دارد. علاوه بر این، رنگ های روشن قابلیت انتشار نور را دارند و از تاریکی اتاق جلوگیری می کنند. البته توجه داشته باشید که در زمان بازسازی اتاق خواب، سلیقه صاحب اتاق و منزل حرف اول را می زند. انتخاب کمد دیواری ام دی اف با رنگ متناسب به همراه رو تختی ست می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

آشپز خانه

مهم ترین نقطه خانه که تغییرات کلی را شامل می شود، آشپزخانه است. در واقع تغییرات این بخش با تغییرات سالن پذیرایی و اتاق نشیمن هماهنگ خواهد بود. در سال ها اخیر آشپزخانه های مدرن جلوه و نمای ویژه ای به منازل داده و سبب جلب توجه مشتریان شده اند. البته زیبایی و وقار سبک کلاسیک و استفاده از میز و صندلی های چوبی را نباید نادیده گرفت.

اگر انتخاب برای شما سخت است پیشنهاد می کنیم از سبک تلفیقی استفاده کنید تا بتوانید ایده های جذاب خود را پیاده سازی نمایید.

 

سرویس ها بهداشتی

یکی از مواردی که این روزها با تغییرات زیادی همراه است، دیزاین و سبک دکوراسیون حمام و توالت است. در واقع سرویس های بهداشتی جایگاه خاصی در دکوراسیون منازل امروزی دارند. از این رو شاهد ورود اکسسوری های جذاب و دیدنی هستیم که نما و جذابیت ویژه ای به دکوراسیون می دهند. علاوه بر این تعویض شیرآلات نیز می تواند یک امر ضروری به حساب آید و تاثیر زیادی در بهبود بازسازی و نوسازی منزل داشته باشد.

سالن پذیرایی

خب به مرکز دید خانه رسیدیم، مکانی که پذیرای میهمانان زیادی خواهد بود و با چند تغییر ساده به یک محل دل باز و شیک تبدیل خواهد شد. از مهم ترین نکات در ایجاد تغییرات سالن پذیرایی نور پردازی و رنگ دیوارهای آن است که می تواند تاثیر زیادی در خطای دید و افزایش گنجایش خانه داشته باشد. سعی کنید برای دیوارهای پذیرایی رنگ های خیلی روشن را انتخاب کنید که هارمونی جالبی با سایر وسایل خواهد داشت.

انتخاب لوازم و پرده ها نیز در سبک سالن پذیرایی تاثیر زیادی دارند و شما می توانید با توجه به سبک انتخابی خود از مدل های مختلف پرده استفاده نمایید.

 

نتیجه گیری

با توجه به مطالب عنوان شده، بازسازی و نوسازی منزل شامل مراحل متعددی است که انجام دادن به ترتیب آن ها می تواند هزینه کمتری را در پی داشته باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم بر اساس موارد عنوان شده عملیات بازسازی را انجام دهید.

 

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها