دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی + جدیدترین طرح های خانه های بزرگ و کوچک

دکوراسیون داخلی یکی از پر اهمیت ترین مقوله ها در معماری خانه های بزرگ و کوچک است که نقش سازنده ای در روحیات افراد و ساکنین ایفا می کند به علاوه سبب زیبا تر شدن فضای و محیط زندگی خواهد شد.

اینکه چه طراحی و دکوراسیون داخلی برای چه فضایی مناسب است نیاز به دانش و آگاهی طراحان دارد و به همین دلیل طراحی داخلی به یکی از رسته های محبوب آکادمیک تبدیل شده است.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

برای داشتن دکوراسیون زیبا و جذاب پیشنهاد می کنیم حتما به دفاتر معتبر طراحی مراجعه نمایید چرا که این افراد با داشتن اطلاعات کافی در رابطه با چگونگی به کار بردن رنگ ها و ایجاد هارمونی در به کار بردن آن ها، نحوه قرار گرفتن لوازم، استفاده از ابزار و عناصر طبیعی و…. به سادگی می توانند با ایجاد خطای دید خانه های با متراژ کم را به ویلا های نقلی و جاداری تبدیل کنند که در آن احساس خوشایندی داشته باشید.

امروز با بهزاد کانستراکشن همراه باشید تا به بررسی جدیدترین طرح های خانه های بزرگ و کوچک بپردازیم.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

مفهوم دکوراسیون داخلی تنها به فضای خاص از منزل اطلاق نمی شود بلکه شامل تمام نقاط خانه از طراحی نمای ساختمان تا اتاق خواب، آشپزخانه و حتی راهرو ها نیز هست.

دکوراسیون منزل بر اساس سبک های متفاوتی طراحی می شود که انتخاب آن ها به سلیقه و علایق ساکنین بستگی دارد. طراحی داخلی منزل همواره یکی از مهم ترین دغدغه خانم ها بوده و به همین دلیل همیشه به دنبال بهترین و شیک ترین دیزاین هستند. همین امر سبب شده که کمپانی های بزرگ دکوراسیون و طراحی اخلی منزل با طراحی وب سایت های حرفه ای امکان دستیابی به طرح و نقش های زیبا را برای آن ها فراهم سازند.

در برترین سایت طراحی دکوراسیون داخلی همواره شاهد سبک های مختلف از طراحی داخلی ساختمان هستیم که توسط برترین ها ارائه می شوند.

در واقع بهترین شرکت طراحی داخلی ساختمان را می توان از طریق سرچ کردن در مرور گر یافت چرا که هر یک از آن ها دارای وب سایت های حرفه ای هستند که جدیدترین طرح های خانه های بزرگ و کوچک را به کاربران ارائه می دهند.

استفاده از سبک های مختلف در طراحی و دیزاین منزل و ارائه تصاویری از پروژه ها یکی از اقدامات مفید این شرکت ها است که در قالب سایت در اختیار کاربران قرار می گیرد.

دکوراسیون داخلی منزل تنها شامل ایجاد هارمونی رنگ ها  یا به کارگیری لوازم و وسایل خاصی نیست، در واقع شامل تجهیزات و وسایلی است که احساس امنیت و آرامش را به شما القا می کند.

هر زمان که صحبت به طراحی و دیزاین داخلی منزل می رسد تمامی توجه ها ابتدا به فروشگاه های مبلمان معطوف می ‌شود. گاهی افراد تصور می‌کنند که با تعویض مبلمان می ‌توانند دیزاین منزل را تغییر دهند اما بهتر است این تصور اشتباه را کنار بگذارید، چرا که  نقطه شروع تغییر دکوراسیون منزل نباید از جانب مبلمان باشد، انتخاب مبلمان محدودیت‌های زیادی را برای شما به وجود می‌آورد پس بهتر است آن را در مراحل پایانی جای دهید.

توجه داشته باشید  که پیش از خرید لوازم  ابتدا دکوراسیون مورد علاقه  را در ذهن خود مجسم کنید،  با این اقدام شما می‌توانید به سادگی سایر لوازم و وسایل مورد نیاز را خریداری کنید.

مثلاً در نظر بگیرید که برای خرید ست مبلمان ملزومات دیگری را نیاز دارید از پرده، فرش، میز تلویزیون و غیره انواع اکسسوری هایی که روی عسلی ها قرار می گیرند همه نقش موثری در دکوراسیون داخلی منزل شما خواهد داشت.

یکی از مهم ترین نکات در زمان طراحی و دیزاین منزل توجه به متراژ مکان است که می تواند تاثیر زیادی در خرید های شما داشته باشد و از مهم ترین پارامتر ها در زمان انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل به حساب می آید.

علاوه بر این انتخاب سبک نیز از اهمیت زیادی برخوردار است این که برای خانه های کوچک بتوانید از چه سبکی استفاده کنید تا فضای دید بهتری داشته باشد نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود، پس بهتر است ‌پیش از هر چیز با سبک های مختلف طراحی داخلی منزل آشنا شوید.

دکوراسیون داخلی

آشنایی با سبک های مختلف دکوراسیون داخلی منزل

همانطور که عنوان شد سبک های متفاوتی از دیزاین و دکوراسیون منزل وجود دارد که انتخاب آن ها به سلیقه افراد بستگی دارد. در ابتدا این سبک ها تنها شامل دسته های محدودی بودند که بر اساس قواعد و اصول خاصی طراحی می شدند اما در دهه های اخیر به دلیل تنوع سلیقه ها و برای افزایش حس آرامش در منزل افراد به دنبال سبک های جدید و مناسب تر هستند که شامل موارد زیر می باشند:

سبک مدرن

در این سبک از دکوراسیون داخلی منزل به دنبال طرح و رنگ های بر نقش و نگار نباشید دکوراسیون مدرن تنها به دنبال سادگی و آرامش است  به همین دلیل پر طرفداران بودن آن است.

دکوراسیون مدرن که به سبک اروپایی نیز شهرت دارد مجموعه‌ای از طراحی های صاف و منظم است که لوازم و تجهیزات آن از جنس شیشه یا استیل میباشد و تنوع رنگی در آن بسیار کم است.

المان های موجود در آن تنها ترکیبی از دو یا سه رنگ خنثی می باشند مهم تر اینکه در دکوراسیون مدرن براقیت و درخشندگی لوازم است.

دکوراسیون مدرن یکی از ایده آل ترین انتخاب ها برای خانه های کوچک از چرا که با داشتن رنگ های خنثی و ایجاد خطای دید  سبب می شود فضا بیشتر از آنچه که هست، نشان داده شود .در این مدل از دکوراسیون داخلی منزل استفاده از آینه ها بسیار کاربرد دارد چرا که سبب بازتاب نور و روشن تر شدن فضا خواهند شد علاوه بر این مبلمان و مدل چوبی مورد نظر مورد نیاز در این دکوراسیون به شکل اغراق آمیزی ساده هستند.

و هیچ نقش و نگاری نخواهند داشته این مدل از طراحی های داخلی در سال های اخیر بسیار مورد توجه ساکنین مخصوص خانمها قرار گرفته است.

دکوراسیون داخلی

سبک کلاسیک

بدون شک تا به حال همه شما یک بار فیلم های اشرافی اروپایی را دیده اید، سبکی پر از رنگ و لعاب که عمده تجهیزات و وسایل آن از چوب های خیلی سنگین با رنگ های اصیل ساخته شده است.

در سبک دکوراسیون کلاسیک قاعده و اصول حرف اول را می ‌زند و معمولاً همه چیز بر اساس اصول خاصی سر جای خود قرار گرفته‌اند.  از مهمترین نکات بارز این سبک جفت بودن لوازم است، یعنی قرینگی را در هر گوشه از منزل به خوبی می توانید مشاهده کنید.

این سبک از دکوراسیون انتخاب مناسبی برای خانه هایی با سالن های بزرگ است که سبب می شود بتوان جلوه و زیبایی سبک کلاسیک را به خوبی در آن نمایش داد.

دکوراسیون داخلی

سبک تلفیقی

گاهی ممکن است افراد علاقه به داشتن دکوراسیون رنگارنگ و پر نقش و نگار داشته باشند این در حالی است که تمایلی به داشتن وسایل سنگین و جاگیر ندارند.

اگر به طراحی داخل منزل این افراد توجه نمایید به خوبی سبک تلفیقی قابل شاهده است، چرا که برخی از لوازم آن ها از جنس چوب می باشد اما در طراحی و رنگ آمیزی آن از رنگ های خنثی استفاده شده و یا در گوشی دیگر از خانه می توان به خوبی قرینه سازی با گلدان های شیشه ای یا سایر اکسسوری ها را ببینید.

این سبک به نحوی می تواند گیج کننده باشد چرا که مملو از تجهیزات مدرن با رنگ آمیزی کلاسیک و یا بالعکس می باشد.  در سالهای اخیر این سبک خیلی باب شده است و معمولاً مورد استقبال افرادی که چندان به اصول دکوراسیون پایبند نیستند، قرار گرفته است.

دکوراسیون داخلی

روستیک

حرف اول و آخر در این سبک را لوازم‌ چوبی می زند؛ در واقع سبک روستیک که به سبک روستایی نیز شهرت دارد ترکیبی از سنگ و چوب است که سادگی و صفا را برای شما به ارمغان می آورد.

این سبک انتخاب ایده آل برای خانه باغ های خارج از شهر است که  می تواند میزبان بسیار خوبی در آخر هفته ها باشد. در واقع در این خانه ‌ها احساس امنیت و آرامش به گونه ای است که می توانید دنیای بیرون را فراموش کنید، برخی تصور می کنند که لوازم موجود در این منزل وسایل رنگ و رو رفته و کهنه است.

اما این تصور اشتباه را کنار بگذارید چرا که تنوع محصولی و دیزاین فوق‌العاده این خانه ها می‌تواند توجه افراد با سلیقه های مختلف را به خود جلب نماید.

دکوراسیون داخلی

مینیمال

استفاده از سبک دکوراسیون مینیمال یک انتخاب ایده آل برای عروس خانم های که قصد دارند در سال های اول زندگی خود را در منزل بگذرانند که مملو از رنگ سفید و کرم است. این سبک ترکیبی از سبک مدرن و امروزی است که به شما امکان استفاده از رنگ ‌های خنثی را فراهم می کند.

مهم ترین تفاوت بین سبک دکوراسیون مینیمال و سبک دکوراسیون مدرن استفاده از وسایل و لوازم خاص است،  همانطور که عنوان شد در سبک مدرن بیشتر لوازم مورد استفاده از جنس استیل و چوب و شیشه از این در حالی است که در دکوراسیون های مینیمال برای انتخاب لوازم محدودیتی وجود ندارد تنها فاکتور مورد نیاز این سبک استفاده از رنگ های بسیار روشن مانند سفید، کرم، شیری، شکری و غیره است.

البته توجه داشته باشید که گاهی انتخاب رنگ های متضاد مانند سیاه و سفید در این سبک نیز امکان پذیر است و می تواند طراحی داخلی فوق العاده ای را در اختیار شما قرار دهد.

دکوراسیون داخلی

دیزاین ایرانی

سبک دیزاین ایرانی یکی از جدیدترین متد های وارد شده به طراحی و دکوراسیون داخلی از که بیانگر سلیقه ایرانی هاست. استفاده از رنگ های بسیار جذاب که در عین تضاد هارمونی خیلی جالبی را برای شما به ارمغان می آورد می توانید ترا نقش فرش ایرانی را در این سبک به زیبایی ببینید استفاده از آنهایی که جلوه و جمال ایران باستان را به نمایش می کشد.

در واقع این مدل از سبک دکوراسیون داخلی یک انتخاب بسیار مناسب نمای داخلی خانه های دوبلکس است و شما می توانید نما و زیبایی آن را در این خانه‌ها ببینید.

البته توجه داشته باشید که استفاده از سبک ایرانی در خانه های کوچک نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته و می توانید با استفاده از هارمونی رنگی مناسب دیزاین فوق العاده شیک و جذاب ای برای خانه های کوچک را نیز در نظر بگیرید.

دکوراسیون داخلی

نتیجه گیری

امروز با بررسی سبک های مختلف از دکوراسیون داخلی و امکان استفاده از هر یک در خانه هایی با متراژ مختلف در خدمت شما بودیم. این سبک ها بر اساس سلیقه ساکنین انتخاب می شود و در بازسازی و نوسازی منزل حرف اول و آخر را می زنند.

برای انتخاب هر یک سبک های دکوراسیون داخلی می توانید با دفاتر معتبر و شرکت های طراحی بزرگ گفتگویی داشته باشید که برای کسب اطلاعات دقیق پیشنهاد میکنیم حتما  به با بهزاد کانستراکشن مراجعه نمایید.

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها