طراحی و نقشه‌کشی ساختمان

تهیه یک طرح ساختمانی قبل از شروع ساخت‌وساز یا بازسازی و نوسازی ضروری است. نقشه نمای کلی از ساختمان را ارائه می‌دهد. با در نظر گرفتن این نکته، امروزه انواع مختلفی از نقشه‌ها برای این منظور استفاده می‌شود. این نقشه‌ها علاوه بر ارائه جزئیات فنی در قالب قابل‌خواندن، برای تأیید پروژه نیز ضروری هستند.

طراحی و نقشه‌کشی ساختمان

نقشه ساختمان اصطلاح کلی مورداستفاده برای نقشه‌هایی است که بخشی از اطلاعات ساختمان را در مستندات گنجانده و سپس بایگانی موافقت‌نامه برای کارهای ساختمانی را شامل می‌شود. این بدان معناست که آن‌ها از اهمیت و ساختار قانونی به‌عنوان بخشی از تفاهم بین کارفرما و پیمانکار برخوردارند.

انواع نقشه‌های مورداستفاده در طراحی ساختمان

در زیر اکثر نقشه‌های ساختمانی ذکرشده است. انواع نقشه‌های ساختمانی را می‌توان به مجموعه نقشه‌های زیر تفکیک کرد:

  • نقشه‌های معماری
  • نقشه‌های ساختاری
  • نقشه‌های تهویه مطبوع
  • نقشه‌های برق ولوله کشی
  • نقشه‌های آتش‌نشان
  • نقاشی‌های متفرقه

اهمیت نقشه‌های ساختمانی

مزایای نقشه‌های ساختمانی را می‌توان در موارد زیر بررسی کرد.

اهمیت نقشه و طراحی ساختمان ها

نقشه‌های ساختمانی تصویری واقع‌گرایانه از پروژه ارائه می‌دهد

انگیزه اصلی نقاشی‌های ساختمانی این است که تصویری واقع‌بینانه ازآنچه باید مونتاژ شود ارائه دهد. نقشه‌های ساختمانی باید مختصر و هماهنگ باشند تا در هر فرصت ممکن از عدم قطعیت و به‌هم‌ریختگی جلوگیری شود. تعویق و سوءتفاهم را می‌توان با هماهنگی مناسب نقشه‌ها به حداقل رساند.

نقشه‌های ساختمانی مشخصات را ارائه می‌دهد

یک نقشه مشخصات، مواد، اصول، روش‌ها و غیره موردنیاز برای تکمیل کارها را توضیح می‌دهد. نقشه‌های ساختمانی تصویری گرافیکی را نشان می‌دهند، که نشان‌دهنده نحوه عملکرد قطعات، جزئیات، اندازه‌گیری‌ها و غیره است. حتی ممکن است بارها و بارها قسمتی از اطلاعات ذکرشده در جزئیات را شامل شود.

طراحی و نقشه‌کشی با شرکت عمرانی بهزاد

شرکت عمرانی بهزاد متشکل از بهترین متخصص‌ها و مهندسین درزمینهٔ نقشه‌کشی و طراحی ساختمان است که از بروزترین فنّاوری‌ها و نرم‌افزارهای موجود برای این کار استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با خیال راحت کارهای نقشه‌کشی و طراحی خود را به تیم عمرانی بهزاد بسپارید تا ما بهترین نقشه‌ها را برای شما طراحی و پیاده‌سازی کنیم.